Halı Yıkama

Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Evlerimizin vazgeçilmezi olan halılar, devamlı kullanıldığı için zamanla kirlenmektedir. Bu nedenle halılarınızın temizliği sağlık açısından önemlidir. Ayrıca halılarınızda bakteri birikmemesi için özenle ve profesyonelce bir temizlik yapıldığında bu sorun tamamen ortadan kalkar. Çocuklu evlerde genellikle üstünde oynadıkları halıların temizliğine de ayrıca dikkat etmelisiniz. Halı yıkama nasıl yapılır veya nelere dikkat edilmesi gerekir bunları sizin için cevaplayacağız.

Tercihen evde halı yıkayanlar da olabiliyor fakat gereksiz su tüketimi faturanıza yansıyacaktır. Ayrıca ekstra yorgunluk da size gereksiz bir zaman kaybı yaşatır. Halı temizliği için detaylı bir işlem gerekir. Aksi halde olması gerektiği gibi temizleme gerçekleştirilemez. Bu işlem için özel deterjanlar ve temizlik malzemelerinin kullanılması gerekir. Evde yapılan halı temizliği, halının içinde bulunan tozu ve bakterileri yeterince arındıramaz.

Günümüzde halıyı evde yıkamak ve kurutmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle evde halı temizliği nasıl olur diye düşünüyorsanız çok haklısınız; bu pek mümkün değil. Hem alan yetersizliği hem de kurutma işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz.

Halınızı yıkatmak için hem uygun fiyatlı hem de sizi memnun edebilecek hizmet vermekteyiz. Bütçenize uygun rahatlıkla halılarınızı temizletebilirsiniz. Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikasında profesyonel ekibimizle en iyi sonucu almak için gerekli tüm ekipmanlarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Temizlik için alınan halılar, ilk aşama olarak önce çırpma makinesinde tozlarından arındırılmaktadır. Bu aşama tozların yıkama aşamasında halıya yapışmaması için önemlidir. Tozlarından arındırılan halılar bir süre su havuzunda bekletilmekte ve daha sonra yıkama makinesine konularak yıkama işlemi başlamaktadır. Yıkama işlemi bittikten sonra kurutma makinesine alınarak güzelce kurutulmaktadır. Son olarak halınıza uygun büyüklükte bir alanda havalandırma işlemi yapılmaktadır.

Tertemiz Halılara Kavuşmak İçin Tüm Adımlar

Halılarınızın temizliğine önem veriyorsanız size bir kaç ipucu verebiliriz. Halı nasıl temizlenir ve temiz halılar nasıl görünmelidir diyorsanız halınızı ilk aldığınızdaki rengi aslında temiz görüntüsüdür. Zamanla halıların kirden dolayı rengi solmakta ve formlarında değişiklik oluşabilmektedir. Halınızı evde kendiniz yıkayarak istediğiniz sonuca ulaşmanız pek de mümkün değildir.

Halıların temizliği için özel üretilen makine fırçaları halılarınızın formuna zarar vermeden en derindeki kirleri özel temizlik malzemeleri ile çıkararak yepyeni ve temiz hale getirir. Halınızda kahve ya da çıkmayan lekeler varsa müdahale edip yayılmasını sağlamadan uzman temizleyicilerden yardım almanız halınız için daha iyi bir tercih olur. Yanlış müdahaleler sonucunda halınıza zarar verebilir ve farklı deterjanlar yüzünden renk bozulmaları yaşayabilirsiniz.

Temiz halılara sahip olmak için uzman halı temizleme hizmeti veren yerlerle görüşüp güvenle halılarınızı temizletebilirsiniz. İstanbul Bahçeşehir Halı Yıkama fabrikamızda, halı temizliği konusunda en çok nelere dikkat etmeli sorusuna ilk cevabımız hijyen!

Günlük hayatta evimizde vazgeçilmez olan halıların görüntüsü kadar temiz olmaları da sağlık açısından önemlidir. Son teknoloji ekipmanlarımız ve tecrübeli çalışanlarımızla halılarınızın temizliği için özenle çalışmaktayız.

Halı Ne İle Yıkanır, Profesyonel Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Evinizde halı yıkamak istiyorsanız bazı seçenekleri tercih ederek halınızı temizleyebilirsiniz. Ancak halıların tamamen kurutulması ev ortamında mümkün olamadığı için tavsiye etmiyoruz. Çamaşır makinesine yıkanabilen halılar da artık üretilmektedir. Halıların temizliği için kullanılan yanlış deterjanlarla halınızda dönülemeyecek hasarlar oluşmaktadır.

Halınızda oluşan bir leke varsa yanlış deterjan ya da temizlik malzemesi kullanarak renginde solmaya neden olabilirsiniz. Bazı halılar ise kesinlikle özel ve profesyonel temizlik gerektirmektedir. Çok yoğun çalışan biriyseniz ya da bu işi profesyonellere bırakmak istiyorsanız da her halı için birçok yıkama hizmeti seçeneği mevcuttur.

Halı nasıl yıkanır sorusunda en önemli cevap halınızın yıkama sonrasında temiz ve tamamen kuru olmasıdır.

 • Çamaşır makinesinde yıkanabilir fakat halılarınız zarar görebileceği için kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
 • Halı şampuanı, su ve yumuşak kıllı fırça ile halınızı yıkamak mümkündür ama derinlemesine temizleme gerçekleştirilemez.
 • Bazı halılar ise profesyonel temizliğe ihtiyaç duyar. Hassas ya da temizlenmesi zor halılarınız için halı temizleme hizmeti veren yerleri tercih etmeniz halınızın zarar görmemesi için doğru tercih olacaktır.

Fabrikamızda profesyonel ekipmanlarla ve özel temizlik malzemeleriyle halılarınız en üstün temizlik seviyesine çıkarılır. Özel temizlik malzemelerimiz insan sağlığına zarar vermeyen ve halıda istenmeyen bakterilere yol açmayan deterjanlardır. Son teknolojiye sahip makinelerle birlikte kullanılan deterjanlar halı temizliğinde en iyi sonucu vermektedir.

Halı Temizliği İçin Kullanılan Gereçler Nelerdir?

Halınızı kendiniz yıkayacaksanız öncelikle yumuşak kıllı bir halı fırçasına sahip olmalısınız. Halınıza uygun bir halı şampuanı, durulamak için bolca su ve kurutmak için büyük bir alana da ihtiyacınız vardır. Çoğumuz apartman dairelerinde yaşadığımız için halı temizliğine yetecek alana sahip değiliz. Bu yüzden sizin için halı temizlemek hem zahmetli hem de yorucu bir iş olabilir. Halı temizleme hizmeti veren yerler ise bizi bu zahmetten kurtarmaktadırlar.

Halınızın en iyi şekilde temizlenmesini sağlayarak sizlere uygun fiyata hizmet vermekteyiz. Bahçeşehir Halı Yıkama fabrikasında, halı nasıl yıkanır ve hangi araçlar kullanılır sorularınızı ise şu şekilde cevaplandırmaktayız:

Halılara özel son teknoloji profesyonel yıkama makineleri kullanıyoruz. Halınızın en derinindeki kirlere ve lekelere etki edebilecek özel fırçalara sahip makinelerimiz bu hizmet için özel olarak üretilmektedir. Kurutma için kullandığımız makineleri ise halınızın nemli kalıp koku yapmaması için en iyi kurutma seçeneği olarak tarafımızca kullanıyoruz. Böylece uygun fiyatlara halınızın ilk aldığınız günkü gibi temiz ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Halı En Temiz Nasıl Yıkanır?

Halı temizlemek göründüğünden daha zahmetli bir iştir. Halının dibine yerleşen kir, toz ve lekeleri çıkarmak ev ortamında çoğu kez mümkün olamamaktadır. Temiz bir halı hem parlak görünürken hem de gerçekten hoş kokar. En temiz yıkama nasıl yapılır derseniz elbette ki profesyonel bir işlemle, tecrübeli ekipler tarafından bir takım aşamalardan geçerek yıkanabilir.

Halılarınızın özelliklerine göre bir temizlenme programı izliyoruz. Halı temizleme fabrikamızda ev ya da apartman dairelerinde yapılması mümkün olmayan halı çırpma ve tozdan arınma işlemi halı temizleme aşamalarına önemli bir katkı sağlamaktadır. Fabrikamızda halılar için sadece tek sefer yıkama yapılmaz. Hem dışta oluşan hem de içte oluşan kir ve bakterilerinden tamamen arındırılarak tertemiz halılar için hizmet verilmektedir.

Halı temizliğinde yanlış bilinen bir kurutma işlemi olan direkt güneşe maruz bırakma işlemi halınızın renk solmaları yaşamasına sebebiyet verir. Fabrikamızda halılar açık ve temiz bir alanda güneş ışığına direkt maruz bırakılmadan havalandırılmakta ve tamamıyla kurutulmaktadır.

En temiz halılar için işi profesyonel ekiplere bırakarak gönül rahatlığıyla halılarınızı kullanabilirsiniz. Halı nasıl yıkanır, en temiz halı nasıl olmalı derseniz Bahçeşehir’deki fabrikamızda size sunduğumuz hizmeti yakından takip edebilirsiniz. Kaliteli ve memnuniyet garantili hizmetimizle, profesyonel ekibimiz halılarınızı özel üretim kaliteli makinelerimizle yıkar, kurutur ve size teslim eder.

En İyi Halı Yıkama Hizmeti

Halılar hemen hemen her evde bulunan ev eşyalarından biridir. Özellikle kış aylarında ev sıcaklığını sabitlemek için halılardan faydalanmaktayız. Ayrıca şık ve güzel görünüm için evimizdeki atmosferde oldukça etkilidir. Halılar, her gün üzerinde gezindiğimiz için ciddi anlamda temizlik gerektirebilmektedir.

Çocuklar halı üstünde oyun oynarken, kirli halılar toz alerjisi gibi rahatsızlıklara sebebiyet verir. Bebeklerinizin emekleme dönemlerinde ise halıların temizliğine ciddi anlamla önem verilmesi olası sorunların önüne geçer.

İstanbul halı yıkama firmaları tarafından taklit edilen halı temizleme hizmetlerimizde, halılarınıza ve sağlığınıza zarar verme ihtimali olan hiçbir kimyasal maddeyi uygulamıyoruz. Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikamızda en iyi halı temizleme hizmetini, bebekleriniz ve çocuklarınızın evinizde sağlıkla dolaşabilmesi için vermekteyiz.

Evcil hayvanlar ise dışarıda gezdikten sonra halınızın üstünde gezinirken istenmeyen leke ve kirlere yol açabilmektedir. Sizin sağlığınız için evcil hayvanlarınızın dolaştığı halıların temizliği en iyi şekilde yapılmalıdır.

En iyi halı temizliği nasıl yapılır diyorsanız cevabı size müşteri memnuniyeti garantili hizmetimizle sunuyoruz. Sağlık ve hijyen günümüzün önemli ihtiyaçları haline gelmiş durumda. Dışarıdan eve getirebileceğiniz bakterileri sizin için güvenle temizleyip halınızdan yok ediyoruz.

Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikasında Halı Yıkama İşlemlerimiz

Profesyonel halı temizliği birden fazla aşamadan oluşur. Halılarınızın temizliği için en iyi sonucu alabilmek adına biz de farklı aşamalar uygulamaktayız. Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikamızda, halı nasıl yıkanır inceleyelim;

 • Temizlenmek üzere getirilen halılarınız cinsine ve özelliklerine göre inceliyor ve yıkama planı oluşturuyoruz.
 • Çırpma makinesine alarak önce üst kısımda kalan toz, kir, saç gibi materyallerden arındırıyoruz.
 • Su havuzuna alarak bekletiyor ve yapışmış tozlar için halınıza ön bir ıslatma yapıyoruz.
 • Özel temizlik maddeleri ile birlikte halınızı iki sıra paralel mil üzerinde toplam sekiz adet dönen fırçaya sahip makinelerimizde yıkıyoruz.
 • İkinci kez tek fırça ile halılarınızın bir kez daha alt ve üst kısımları yıkıyoruz.
 • Yıkama işlemi biten halılarınızı rulo olarak topluyoruz.
 • Kurutma işlemi için yüksek hızda dönen kapalı ve çift tamburlu santrifüj makinesi işlemine geçiyoruz.
 • Kurutma için son işlem olarak halılarınızı bir veya üç gün havalandırılmak için temiz ve açık ortamda asıyor ve havalandırıyoruz.
 • Halıları en son kontrol masasına alıp incelenerek istenilen temizliğin elde edilip edilmediği kontrol ediyoruz.
 • Tüm yıkama ve kurutma işlemleri bittiğinde halılarınızı güzelce paketliyor ve size teslim edilmek üzere Bahçeşehir Halı Yıkama servis araçlarımıza yerleştirilip dağıtıma çıkarıyoruz.

Halı Yıkama Hizmetinin Avantajları

Günümüzde birçoğumuz iş yoğunluğu sebebiyle halı temizliğine ve koltuk yıkama işlemine yeterince vakit ayıramıyoruz. Halılar, koltuklar sabit eşyalarımız olsa da temizliğe ihtiyaç duyarlar. Halı temizliği nasıl gerçekleşir, size ne gibi hizmet sunmaktayız biraz bilgi verelim. Halılarınızı evde üstünden silebiliyor olsak da tam anlamıyla bir temizlik sağlandığı söylenemez. Halıları temizlemek için su tüketimi mecburidir. Hem arınması hem de suyla kirleri açmak için su kullanılmaktadır. Bu işlemleri evde yapmaya çalıştığımızda hem zaman tüketimi hem de su faturanıza yansıması bir hayli fazla olacaktır.

Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikasında halılarınız için güvenle hizmet vermekteyiz. Bu işte profesyonel halı temizleme ekipmanlarımızla size halılarınızın güvenliği ve temizliği konusunda garanti veriyoruz.

Evde halı yıkarken istenmeyen sakatlıklar yaşanabilmektedir. Fazladan yorgunluğun yanı sıra istenildiği gibi temizlenememesi de muhtemeldir. Halı temizleme hizmetinin size avantajı da hem yıkandıktan sonra güvenle teslim edilmesi hem de sizi bu zahmetten kurtarması diyebiliriz. Kendinize daha çok vakit ayırırken halılarınızın temizliği işini de kolayca ve uygun fiyata halletmiş olursunuz.

Kurumsal Halı Yıkama Hizmeti

Kurumsal firmalarda, iş yerlerinde, kamu kuruluşlarında, eğitim merkezindeki halılarınızın temizliği için güvenle hizmet vermekteyiz. İş yerleri gibi kuruluşlarda ayakkabı kullanıldığı için halı temizliği daha sık ve detaylı olarak yapılması gerekmektedir.

Ofisinizin halılarını temiz ve şık görüntüsüne tekrar kavuşturmaktayız. Anaokulları gibi miniklerimizin sürekli oyun oynadığı alanların halılarının hijyenik olması ve istenmeyen hastalıklara karşı devamlı temiz tutulması için güvenle hizmet veriyoruz. Halıfleks kaplama gibi yerinde halılarınız için özel makinelerimizle özenli temizlik yapmaktayız. İş yerlerinde halı temizliği nasıl yapılır merak ediyorsanız bize ulaşarak fiyatlar ve temizleme yöntemimiz hakkında kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi Model Halılar İçin Yıkama Hizmeti Veriyoruz?

Bahçeşehir Halı Temizleme Fabrikamızda hangi halıları yıkıyoruz açıklayalım. Halılar üretim şekilleri ve materyallerine göre farklı gruplara ayrılmaktadırlar. Ayrıca her halı için özel yıkama tekniği gerekmektedir ki halılar zarar görmeden temizlenebilsin. Halı temizliği konusunda deneyimli ekibimizle ve ekipmanlarımızla birçok halı için yıkama hizmeti vermekteyiz. Halılarınız için de en iyi temizlik malzemelerini kullanıyoruz. Halı temizleme işimizde müşteri memnuniyeti ve garantisi de önceliğimiz olmaktadır. Yıkamasını yaptığımız halı modelleri listemizdedir;

 • Hereke Halısı
 • Bünyan Halısı
 • İran Halısı
 • El Dokuma Halısı
 • Apex Halısı
 • İpek Halı
 • Nepal Halısı
 • Çin Halısı
 • Makine Halısı
 • Makine Yün Halısı
 • Isparta Halısı
 • Shaggy Halı
 • Hint Kilimi
 • Ladik Halısı
 • Yün Halı
 • Aksesuar Halılar

El Dokuma Halı İçin Yıkama

En değerli halılardan biri olan el dokuma halıların yıkama işlemi gerçekleşirken nelere dikkat etmek gerekir? Biraz açıklayalım. El dokuma halılar özel üretim oldukları için özel bir bakım gerektirirler. Halınızın uzun ömürlü ve parlak görünüme sahip olması için haftada bir veya iki kez tüylerinin yatık olduğu yöne doğru elektrik süpürgesiyle süpürülmesi önerilmektedir. Özel üretim olan bu halıların suyla temizlenmesi boyaların rengini bozabileceği için tavsiye etmiyoruz. El dokuma halılarınızı evde yıkamak veya çırpmak, halılarınıza zarar vereceği için önermiyoruz. Kullandığınız herhangi bir deterjan; halı desenlerini bozar, renginde solma yapar ya da ipliklerine zarar verir. Özel üretim halılarınız bizim ekibimizle özenle ve hiç bir zarar görmeden temizliyoruz.

Aksesuar Halılar İçin Yıkama

Halılar ev dekorasyonlarının vazgeçemediğimiz parçalarından biri haline geldi. Artık her tarzda desende ve renkte halıya sahip olunabiliyor. Peluş halıların temizliği nasıl gerçekleşir, çamaşır makinesi için uygun mudur sorularının cevabı her halı için aynı değildir. Aksesuar halılar da dekorasyonlar için özel üretilmekte ve daha özenli bakım gerektirebilmektedirler.

Dokuma ya da peluş olan aksesuar halınız bazen özel yıkama gerektirir. Bazı halı şampuanlarıyla ya da su ile temasında aksesuar halınızın formu bozulup boyasında akma gibi sorunlarla karşılaşmamanız için profesyonel halı temizliği hizmeti veren yerlerde yıkanmasını önermekteyiz. Bahçeşehir Halı Yıkama fabrikamızda aksesuar halılarınız için yıkama yapmaktayız. Üstelik halılarınızın şıklığı ve formuna asla zarar verilmemektedir.

Çin, Nepal ve Hereke Halılar İçin Halı Yıkama

Çin-Nepal-Hereke halılar özel ve hassas halı gruplarıdır. Temizlenmesi için profesyonel halı yıkama servisi veren yerler tercih edilirse halınızın saçaklarında kopma, dokumasının zarar görmesine engel olmuş olursunuz.

Özel üretim halılar için halı yıkama işleminin nasıl gerçekleştiğini merak eden müşterilerimiz için; deneyimli ve işinde uzman ekibimiz özel şampuan ve solüsyon kullanarak değerli halıların asla zarar görmemesini sağlar ve özenle halılarınızı temizler. İstenmeyen kazaların önüne geçmek için hassas halı temizliği konusunda tecrübeli ve donanıma sahip ekibimizle Bahçeşehir Halı Yıkama fabrikamızda güvenle hizmet vermekteyiz.

Yerinde Halı Yıkama 

Taşınabilmesi mümkün olmayan halılarınızın temizliği için de özel makinelerle evde halı yıkama hizmeti vermekteyiz. Temizleme gücü yüksek olan özel cihazlarımız evde ya da iş yeri gibi farklı mekanlarda olan halılarınıza özel temizleme sağlar.

Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikası olarak hassasiyetimiz müşterilerimizin memnuniyetidir ve bu yönde hizmet sağlamaktayız. Özel temizleme gücü olan cihazlarımız yerinde hizmet verirken de bakteri ve kirlerden halınızı temizleyerek halılarınızı en temiz haline getirir. Çok büyük metrekareye sahip olan halılar ya da taşınmasını istemediğiniz halılarınızın temizliği de artık mümkün.

Her Halı için Özel Yıkama Gerekir

Halılar farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Halıların üretim materyallerine göre yıkanma şekilleri dereceleri de farklıdır. Evde yıkama için uygun bir halıya sahipseniz bile bu işi profesyonel yapan firmamızın halılarınızda fark yarattığını görebilirsiniz. Profesyonel halı yıkama hizmetinin evde yıkamadan farkını merak ediyorsanız, fabrikamızda halı yıkama için özel makineler, fırçalar ve temizlik maddeleri kullanmaktayız. Biz, halınızın dokumasına zarar vermeden, halınızı derinlemesine temizlemek için halınıza özel bir yıkama programı izliyoruz.

Halılar üst kısımları silindiğinde temiz görünseler bile zamanla iç dokumalarında toz, bakteri ya da istenmeyen lekeler kalabilmektedir. Ayrıca özel halı yıkama makinelerimizle halılarınızın dokularına zarar vermeden halı türüne özel şampuan ve solüsyonlar kullanmaktayız. Günümüzde hem yeterli alana sahip olmamak hem de kadınlarımızın iş hayatında aktif olmasıyla halı yıkamak pek mümkün olmamaktadır. Bu hizmeti vererek halılarınız için en iyi sonucu almanız ve memnun kalmanız için ekibimizle özenle çalışıyoruz.

Profesyonel Halı Temizliği İçin İpuçları

Halı temizliği hakkında bazı tavsiyelerde bulunduk. Ayrıca halı yıkama işini bir üst seviyeye çıkaran profesyonel halı yıkama servislerimizle sizler için en uygun koşulları sunuyoruz. Halılarınızı sizden alarak bir takım aşamalardan geçirip en temiz sonucu almak için hizmet veriyoruz.

Bazı durumlarda çok kirli halılar ve inatçı lekeler için çift yıkama yapıyoruz. Ayrıca bu işlem için müşterilerimizle görüşüp, bu yönde bir karar veriyoruz. Bununla birlikte çift yıkama gerektiren halıların fiyatlarına ek bir ücret gelir. Fakat halınızı yıkatmak için çok yüksek fiyatlar vermenize gerek yok. Biz bu hizmeti her bütçeye uygun ve kaliteli bir şekilde sağlıyoruz. Firmamızdan profesyonel olarak yaptığımız halı temizleme hizmetini satın aldığınızda müşteri memnuniyeti için asla uçuk fiyatlarla karşılaşmazsınız.

Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikamızda halılarınızı tozlarından arındırıp yıkama işlemine alıyoruz. Halılarınızın nemli kalıp koku yapması sorunuyla karşılaşmamanız için profesyonel olarak kurutma hizmeti de veriyoruz.

Halılar bazen farklı temizlik maddeleri kullanılması sonucunda zarar görmektedir.  Bu işi profesyonel halı temizleme hizmeti veren bir yerde yaşamanız olası değildir. Hem zamandan tasarruf ederek hem de en uygun fiyata temiz halılara sahip olabilirsiniz.

Halı Yıkama Hizmeti Veren Yer Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Halılar ev dekorasyonlarında tamamlayıcı aksesuarlar olmalarıyla değerlilerdir. Bununla birlikte en doğru halı temizliği nasıl gerçekleşir, halılarınız için en doğru teknikler nelerdir gibi düşünceleriniz varsa yazımızı okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu nedenle halınız için yıkama hizmeti veren yer seçmeden önce bütçenize uygun hizmet veren yerleri araştırabilirsiniz. Aynı zamanda değerli halılarınızın çalınmaması ya da herhangi bir zarar görmemesi için kurumsal firmaları tercih etmeniz önemlidir. Bununla birlikte halılarınızı size güvenle teslim edebilen ve memnuniyet garantisi verebilen firmalar önceliğiniz olmalıdır.

Biz kurumsal firma olarak halılarınızın güvenle yıkanması için sizlere güvenli ve profesyonel hizmet veriyoruz. Bu nedenle halılarınız bizle güvende ve işini bilen ekibimizle istediğiniz sonuca ulaştırılmaktadır. Bu nedenle uygun fiyat ve kalite esaslı olarak Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikamızda istediğiniz hizmetlere ulaşmanız çok kolay.

Halı Yıkama Hakkında Sık Sorulan Sorular

Metrekare hesabı nasıl yapılır?

Halılar farklı ölçülerde çok çeşitli üretilmektedir. Evinizdeki halılarınızın metrekaresini ölçmek için önce en, sonra boyunu ölçüp çarptığınızda halınızın metrekare ölçüsünü elde etmiş olursunuz. Halıların birçoğunda arka etiket kısmında metrekare ölçüsü belirtilmektedir. Halınızın metrekare ölçüsüne ulaşamıyorsanız bu şekilde öğrenmeniz mümkün. Eğer bu işlemi kendiniz yapmak istemiyorsanız da halılarınızın metrekare ölçüsünü ekibimiz hesaplar ve  size bilgi verebiliriz.

Halı yıkama fiyatları nasıl hesaplanır?

Halılarınızın özelliklerine ve metrekare hesabına göre yıkama ücretini hesaplıyoruz. Ayrıca tüm halı cinslerini kendi içerisinde farklı bir temizleme işlemine tabi tutuyoruz. Bu yüzden kullandığımız malzemelerde ve uyguladığımız işlemlerde farklılıklar vardır. Bunun yanı sıra fabrikada ya da yerinde yıkama hizmetlerinde fiyat farklılıkları vardır. Bahçeşehir Halı Yıkama fabrikamızda halılarınız için kaliteli ve uygun fiyata hizmet vermekteyiz. Ayrıca yıkama işlemine ihtiyacı olan halılarınız ve yıkama fiyatları hakkında bizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Profesyonel halı yıkama fiyatları ne kadar?

Halı yıkama fiyatları hizmet veren yerlere ve halıların özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Değerli halılar için kullanılan temizlik maddeleri ve yıkama işlemleri sebebiyle fiyat farklılıkları olmaktadır. Bizi arayarak yıkatmak istediğiniz halılarınızın özellikleri hakkında bilgi verip veya halılarınızı iş yerimize getirip metrekare ölçümü hesaplandıktan sonra bütçenize uygun bir fiyatlandırma yaptırabilirsiniz.

Halılar ne sıklıkla yıkanmalıdır?

Evdeki hijyeni korumak için düzenli halı temizliği yaptırmak da önemlidir. Ayrıca dışarıdan geldiğimizde üstümüzde birçok bakteri ve mikroorganizmayı maalesef ki evimize taşımaktayız. Halınızın üstünde biriken tozlar evin içinde gezdiğinizde de dağılmaktadır. Halılarınızı haftada iki kez süpürmek yıkama dönemine kadar daha az kirlenmesine yardımcı olacaktır. Halıların yıkanması, süpürme ve silme işlemlerine kıyasla daha derinlemesine bir temizlik olmaktadır. Halınızın kullanım alanına göre yıkama sıklığı da değişebilmektedir. Genel olarak gerekli sağlık koşullarını sağlamak için 6 ayda bir yıkama gerekir. Bu yüzden profesyonel halı temizleme hizmeti almak istiyorsanız, bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Firmamızda halı yıkama kaç gün sürer?

Aslında halı temizleme işleminin tamamlanma süresi halının boyutuna ve cinsine göre değişir. Halıyı yıkama süresi kadar kurutma süresi de önemli bir faktördür. Halı sıkma ve kurutma işlemleri halının cinsine göre değişir. Buna göre yıkama ve kurutma işlemlerinde ve sürelerinde önemli nokta halının cinsidir. Ayrıca kurutma işlemi açık havada yapıldığında bir gün; kurutma odasında yapıldığında ise 8 ile 12 saat arasında değişir.

Balkonda halı yıkamak doğru mu?

Günümüzde çoğunlukla apartman daireleri tercih ederiz. Bu yüzden ev hanımları balkonlarında halı yıkamaya kalkışabilirler. Ancak bu hem alanın yetersiz olmasından dolayı yeterli temizleme işlemi yapamamanıza hem de komşularınıza rahatsızlık vermenize neden olur. Peki, profesyonel yıkama nasıl olur ve size ne gibi avantajları vardır? Bu hizmet sizi iş yükünden uygun fiyatlarla kurtarır. Ayrıca profesyonel ekipmanlarla derinlemesine temizlik gerçekleştirilmektedir.

Halı yıkandıktan sonra neden sararır?

Bu durum özellikle ev koşullarında yapılan yıkama işleminden sonra ortaya çıkar. Ayrıca deterjanın yeterli seviyede durulanmaması sebepler arasındadır. Aynı zamanda bunun dışında kurutma işleminin uygun koşullarda olmaması sonucunda halınız nemli kalır. Bu da sararmalara ve halının renginde bozulmalara neden olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmadan yıkama nasıl gerçekleşir derseniz size sunduğumuz profesyonel ve uygun fiyatlı halı temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bizi İstanbul halı yıkama firmalarından daima bir adım öne çıkaran diğer ayrıcalıklar için hemen arayın. İşte telefon numaramız: 0 539 380 48 46

Evde halı yıkarken sararmaması için ne yapmalıyız?

Evde halı yıkayan ev hanımlarının en çok şikayetçi oldukları konu halının sararmasıdır. Ayrıca bu durumun ortaya çıkmaması için profesyonel halı temizleme hizmetinden yararlanmalısınız. Üstelik bu hizmet sizi hem iş gücünden hem de fazladan su tüketmekten kurtarır. Çünkü ev koşullarında ne kadar su kullansanız da yeterli temizleme ve durulama yapılamaz. Üstelik halılarınızın sararmaması ve sararan halılarınızın eskisi gibi temiz görünmesi için Bahçeşehir Halı Yıkama Fabrikası olarak size en kaliteli hizmeti sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir